• 21 stycznia 2022

Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych produktów marki Energoel

 Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych produktów marki Energoel

Idealne piece do wytopu metali kolorowych oferuje Energoel. Modele PDP – 3 idealnie sprawdzą się, gdy liczba metali kolorowych nie jest za wielka w warunkach laboratoryjnych. Mogą to być: złoto, srebro oraz platyna. Dla kupujących dostępne są modele jakie współpracują z tyglami ceramicznymi a także wersje mające tygiel grafitowy. Pojemność tygli to mniej więcej 50 mililitrów.

Specyfikacja techniczna pieców podana jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i wskazuje, że opłaca się w te piece się zaopatrzyć pod spodziewane zastosowanie. Niskie straty mocy znajdują przełożenie w zminimalizowaniu kosztów wykorzystania, związanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie stosowany jest autorski system IPM – EnergoEl. To on pozwala na optymalne oraz zautomatyzowane dopasowanie mocy maszyn do zmiennych parametrów wsadu. Duża sprawność energetyczna oddziałuje na dynamikę nagrzewania. Urządzenia ciepłownicze mają niewielką masę oraz niewielkie wymiary.

Dlatego nawet wtedy, gdy przestrzeń jest ograniczona sprawdzają się idealnie. Każda maszyna zrobiona jest z użyciem hartowania indukcyjnego, wobec czego można dostosować do pewnych czynności. Można również skorzystać z lutowania twardego albo miękkiego. Klienci doceniają to, że usługi są wykonane zgodnie z ich wymaganiami. Opis świadczeń zaprezentowany jest na witrynie marki. Klienci biznesowi są zawsze zadowoleni.

Mające zastosowanie w przemyśle piece wyróżnia: duża sprawność, imponująca produktywność, imponująca efektywność w obrocie energią, możliwość automatyzacja procesów, prosta obsługa, operowanie temperaturą, zwarta budowa, małe rozmiary, bardzo dobry wpływ na środowisko oraz możliwość użycia pewnych funkcji, w zależności od wymagań przedsiębiorcy. Z uwagi na to, że są to piece na tyle rozbudowane, można oczekiwać na ich sprawne funkcjonowanie. Wskazana marka stale podąża za oczekiwaniami klientów w zakresie wykonywanych pieców.

Related post