• 21 stycznia 2022

Natchnienia do dekoracji wnętrz mieszkalnych – drzewo oraz natura

 Natchnienia do dekoracji wnętrz mieszkalnych – drzewo oraz natura

Niekiedy wiemy czego chcemy, ale nie potrafimy tego określić. Wydaje się, że nie musimy brać się za coś na czym się nie znamy, lecz w wypadku wystroju mieszkalnych wnętrz to my mamy być zadowoleni. Jeśli więc nasz dekorator jest nadzwyczaj samodzielny i ciężko jest przekazać mu to co chcemy ujrzeć w końcowym etapie prac w stworzonym przez nas domu, to musimy mu to przedstawić. Najporządniej zrobić to poprzez dokładne oznaczenie mu pewnych aranżacji w sklepach meblowych czy też pismach wnętrzarskich. Co zajmujące niejednokrotnie właściciele mieszkań stwierdzają, iż sami są w stanie poradzić sobie z wystrojem wnętrz mieszkalnych oraz poszukują wszystkich inspiracji. Jeżeli ktoś ma do tego faktyczny talent to może rzeczywiście zdziałać cuda.

Wystarczy, że ujrzy coś co go zainspiruje. Może to być jeden mebel, czy także świetna rama na kominek. I ten jeden szczegół może mu podpowiedzieć jak będzie wyglądać całe pomieszczenie. Jeśli, nawet zainspirowani, nie czujemy się na siłach, żeby zaprojektować wystrój całego wnętrza, powinniśmy porozumieć się z dekoratorem. Na zapytanie o perfekcyjną inspirację w wypadku wystroju wnętrz wielu dekoratorów odpowiada, iż bezsprzecznie natura. To oczywiście wycieczki do lasu, w góry czy również nad morze są najlepszym sposobem na wypatrywanie pomysłów na dekoracje.

W pewnych sytuacjach wolno je nawet zrobić samemu. Wystarczy wyobraźnia oraz zdolności manualne aby z kawałka drewna wykonać bardzo stylową osłonkę na donicę – zobacz też ekspandowany korek. Nieraz jeden liść może pomóc w wykończeniu malowania ścian. Taki oryginalny szlaczek oddzielający ścianę od sufitu może być doskonałym dopełnieniem klasycznego wystroju na przykład salonu.

Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie ozdabiali swoje domy porożami czy także wypchanymi zwierzętami. To były niezmiernie drastyczne dekoracje, które dzisiaj są już pase. Dziś zwierze ma inspirować. Figurki są jak najbardziej w modzie. Dużo osób spędza długie godziny na małych targach w poszukiwaniu figurek drewnianych wykonanych przez lokalnych rzeźbiarzy. To świetne uzupełnienie pokoju, jakiego wystrój zainspirowany jest naturą. Wypada tylko wiedzieć ile takich dodatków jesteśmy w stanie postawić w pomieszczeniu, żeby go nie zagracić.

Related post