• 21 stycznia 2022

Narożniki modułowe – idealne rozwiązanie na różne potrzeby

 Narożniki modułowe – idealne rozwiązanie na różne potrzeby

Narożniki są popularnym meblem narożnym do salonu. Zwane są inaczej “rogówkami”. To niezwykle funkcjonalny mebel wypoczynkowy występujący w kształcie litery “L” lub “U”. Jest w stanie pomieścić całą rodzinę, a równocześnie nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Optymalnie wykorzystuje kąty pomieszczenia, które ciężko jest zagospodarować w inny sposób.

Nowoczesne narożniki coraz częściej oferowane są w wersjach modułowych. Spotyka się to z coraz większym zainteresowaniem i zadowoleniem ze strony klientów. Co takiego niezwykłego jest w meblach modułowych, że biją rekordy popularności? Dlaczego warto kupić narożniki modułowe do swojego domu?

Modułowy narożnik ma naprawdę sporo zalet. Jedną z nich (być może największą) jest niemal nieograniczona możliwość personalizacji. To dopasowanie mebla do danego metrażu, wnętrza, a także potrzeb, gustów i oczekiwań konkretnej rodziny. Modułowy narożnik można złożyć niczym klocki i wybudować meble idealnie dopasowany do salonu, dobierając poszczególne funkcje i moduły.

Narożniki modułowe to to ciekawa alternatywa dla gotowych mebli. Są idealne zarówno do większych jak i mniejszych wnętrz. Dzięki nim z łatwością stworzyć można odrębną strefę relaksu w salonie lub oddzielić jadalnię od salonu, gdy mieszczą się w tych samych czterech ścianach.

Taki mebel umieścić można zarówno pod ścianą, jak i na środku pomieszczenia, gdzie będzie prezentował się świetnie. Ale przy drugim wariancie dobrze jest sprawdzić, czy wybrany narożnik wyposażony jest w odpowiednio wysokie oparcie gwarantujące wygodny wypoczynek. A przy narożniku rozkładanym (z funkcją spania) należy uprzednio sprawdzić, czy stawiając mebel w centrum pokoju wystarczy miejsca na rozłożenie go i swobodny do niego dostęp.

Nowoczesne narożniki oferują szereg dodatkowych funkcji. Można wybrać taki mebel, który posiada system umożliwiający automatyczne rozkładanie. Istnieje też narożnik z przesuwnym oparciem lub ze wzmocnionymi sprężynami falistymi czy Bonel. Dostępne są także drewniane nakładki na oparcie, dzięki którym można pijać kawę, odstawić na nie gorący kubek.

Related post